неділя, 17 лютого 2019 р.

10 правил ідеального вчителя: чого робити не можна, а що потрібно обов’язково

Бути вчителем – значить постійно перебувати під пильною увагою. Особливо в століття технологій, коли кожне слово або дія тут же стає предметом публічного обговорення. Щоб залишитися в пам’яті школярів та їх батьків мудрим і кваліфікованим педагогом, слід дотримуватися основних правил спілкування в класі.
НЕ МОЖНА:
Мати улюбленців. Це не сподобається ні тим, хто не зміг вам сподобатися, ні тим, кому це вдалося. Мало кому з дітей до душі бути в центрі уваги. Це може зіпсувати атмосферу в класі і стати причиною дитячого цькування.
Карати. Український учитель не може дозволити собі вдарити дитину, поставити її в кут або вигнати з класу. Будь-яку провину слід спокійно обговорити один на один зі школярем. У крайньому випадку – залучити до бесіди батьків і шкільного психолога.
Ображати. Неприйнятними також є безсторонні зауваження, образи і приниження дитини, зроблені як наодинці, так і публічно. Пам’ятайте, що будь-яке сказане зопалу і тут же забуте слово може залишити в душі дитини глибоку рану.
Говорити про особисте. Дітям зовсім не потрібно знати про ваше особисте життя, взаємини з чоловіком і сусідами, домашнє господарство і плани на канікули.
Обговорювати інших учителів. Говорити про своїх колег за їх спиною, тим більше з дітьми, – це верх непрофесіоналізму. На перший погляд, це налаштовує спілкування в класі на дружній лад, але це не той метод, який варто використовувати для вибудовування довірчих відносин.
ПОТРІБНО:
Заохочувати – добрим словом, поплескуванням по плечу, посмішкою, записом у щоденнику. При цьому важливо нікого не упускати. Навіть якщо дитина не блищить успіхами в навчанні, її можна похвалити за старання, акуратність або гарний жарт.
Бути позитивним. Напевно ви і самі зустрічали педагогів, які зітхали, дивлячись на дитину, і оголошували щось на кшталт «нічого з тебе не вийде». Не робіть так! Дивіться на світ позитивно і дітей налаштовуйте на успіх: «Спробуй ще раз – у тебе вийде», «Ти станеш тим, ким захочеш», «Нумо, а я тобі допоможу».
Виявляти цікавість. Немає нічого сумнішого, ніж педагог, який з року в рік нічого не змінює в своїх урочних планах і не цікавиться нічим новим. Будьте допитливими і креативними, читайте останні дослідження в своїй області і цікавтеся захопленнями дітей.
Захищати своїх. Залишайтеся на стороні дітей в будь-якій ситуації. Навіть якщо трапилося так, що ваш «підзахисний» виявився кривдником, не потрібно займати позицію обвинувача – їх буде достатньо і без вас. Замість цього будьте адвокатом – людиною, яка спокійно вислухає, пояснить, у чому полягає вина, простежить, щоб покарання було справедливим і пожаліє.
Любити себе. Найчастіше можна почути про те, що вчитель повинен любити дітей. Але без любові до самого себе, поваги до своєї праці і особистого простору неможливо бути щасливим у професії і дарувати щастя іншим. Тому пам’ятайте: спочатку – ви, потім – діти.

Посилання:
https://uk.etcetera.media/8244-66.html
Якщо ви готуєтеся до ЗНО, то часто мучитесь над тим, як запам’ятати правила з української
Деякі з них можна вивчити швидко і весело, якщо знати такі мнемонічні вирази, що допомагають швидше пригадувати певні правила української мови.

Чому Олені Живуть Зимою без Своїх Фантазій?
Багатьом відома фразочка для запам’ятовування кольорів веселки російською: Каждый Охотник Желает Знать Где Сидит Фазан”, кожне слово тут починається з букви, з якої і назви кольорів веселки. В українській є свої відповідники:
  • Чарівниця Осінь Жар-птаху Закликає Бабин Сад Фарбувати.
  • Чомусь Осіння Журба Завжди Буяє Сумними Фарбами.
  • Чоловік Охоче Жінку Заміж Бере Собі Файну.
  • Чи Омелько Жити Зможе Без Своїх Фантазій?
  • Чи Обжене Жвавенького Зайчиська Байдикуватий Ситий Фокстер’єр?
  • Червоні Окуляри Жанки Заважають Бачити Сяйво Фіалки.
  • Чому Обізнані Життям Завжди Балакають Смішні Фрази?
  • Червоний Орел Живе За Байраком Серед Фіалок.
  • Чому Олені Живуть Зимою без Своїх Фантазій?
  • Чим Образив Жайворонка Золотавий Блиск Святкового Феєрверку.
Такі фрази допомагають краще запам’ятати конкретну перелічувальну інформацію і називаються мнемонічними.

1.       Де Ти З’їСи Ці ЛиНи?

Після приголосних з цієї фрази – Д, Т, З, С, Ц, Л, Н – можна писати м’який знак (козацький, сьомий, лялька).
Де ти з’їси ці лини - мнемонічні фрази

2.      Де Ти З’їСи Цю ЧаШу ЖиРу

Правило “дев’ятки”: після приголосних цієї фрази – Д, Т, З, С, Ц, Ч, Ш, Ж, Р – пишемо голосну И в іншомовних словах, а не І (директор, таксист, режим).
де ти з’їси цю чашу жиру - мнемонічні фрази

3.      Ми ВиНиЛи РіЙ (або МіНеРаЛоВиЙ)

М, В, Н, Л, Р, Й – сонорні приголосні (тобто вони дуже дзвінкі і не мають свого глухого відповідника)

правила з української: ми винили рій

4.      МаВПа БуФ 

Б, П, В, М, Ф – губні приголосні. Після них перед я, ю, є, ї пишемо апостроф (б’ють, в’юн, черв’як).
правила з української: мавпа буф

5.      Ще їЖДЖу

Ш, Ч, Ж, ДЖ – шиплячі приголосні.
правила з української: ще їжджу

6.      СЦе їЗДЗу (вимовляємо “ще їжджу” по-дитячому 🙂 )

С, Ц, З, ДЗ – свистячі приголосні.

7.      КаФе «ПТаХ»

Перед К, П, Т, Ф, Х завжди пишемо префікс с-, а не з- (схопити, сфотографувати, стерти).

Ці фрази виписуємо на папірчикичіпляємо на холодильник чи люстерко і до ЗНО знаємо на зубок!
А ще спробуйте скласти свої! Можливо, у вас є ідеї? Напишіть в коментарі і найкращі ми додамо до статті!
Легкого навчання і веселого дня!

Джерело:
З днем доброти!!!